ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 8759507
*
nr 875 9507
Pigtittare
1800-tal, höjd: 69
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2014
kl 19:10:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 18:26:01
1
100 kr
17/2 17:12:36
2
200 kr
17/2 18:26:57
3
200 kr
17/2 18:27:41
3
250 kr
17/2 18:30:46
3
250 kr
17/2 18:59:17
4
300 kr
17/2 19:03:38
3
350 kr
17/2 19:04:17
4
500 kr
17/2 19:05:17
3
450 kr
17/2 19:05:58
3
Vinnande bud
17/2 19:07:20
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
4216 Ã…ngmaskin
Modell äldre. Längd: 30 cm, djup: 26 cm, höjd: 27 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:50
-
4215 Ã…ngmaskin
Tidigt 1900, tal, "GM Dynamo". Längd: 42 cm, djup:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:34
-
4016 Bläckställ
Metall, 1900-talets början, + brevkni. Längd: 32-2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:10
-
4189 Hänglås
1600-tal, med nyckel. Längd: 20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:03
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:04
-
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:10
*
Pigtittare
nr 875 9507
Pigtittare
1800-tal, höjd: 69
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/2 18:26:01 | 1 | 100 kr |
17/2 17:12:36 | 2 | 200 kr |
17/2 18:26:57 | 3 | 200 kr |
17/2 18:27:41 | 3 | 250 kr |
17/2 18:30:46 | 3 | 250 kr |
17/2 18:59:17 | 4 | 300 kr |
17/2 19:03:38 | 3 | 350 kr |
17/2 19:04:17 | 4 | 500 kr |
17/2 19:05:17 | 3 | 450 kr |
17/2 19:05:58 | 3 | Vinnande bud |
17/2 19:07:20 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
4216 Ã…ngmaskin
Modell äldre. Längd: 30 cm, djup: 26 cm, höjd: 27 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:50 -
4215 Ã…ngmaskin
Tidigt 1900, tal, "GM Dynamo". Längd: 42 cm, djup:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:34 -
4016 Bläckställ
Metall, 1900-talets början, + brevkni. Längd: 32-2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:10
-
4189 Hänglås
1600-tal, med nyckel. Längd: 20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:03 -
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:04 -
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:10